Як визначити якість глини?
Для цього потрібно взяти маленький шматочок глини, затиснути його між великим і вказівним пальцями, опустити у воду і, коли глина намокне, розтерти. Якщо глина легко розминається і в ній немає піщинок, вона годиться.
Якщо ж маса шорстка і в ній багато піщинок, вона не годиться для ліплення. Але таку глину можна зробити придатною для ліплення. Потрібно взяти металевий посуд, розвести в ній глину так, щоб вона була як густе молоко, і сильно розбовтати. Години через два можна обережно злити рідку масу, не збовтуючи, а осад на дні важких частинок викинути. Злиту масу треба поставити на сонці або в тепле місце; вода випарується і залишиться добра глина.
Тепер про деякі обов'язкові правила у ліпленні.
В мокру глину не можна заліплювати ніяких твердих предметів, тому що глина, висихаючи, стискається, а тверді предмети (дріт, палички) не стискуються, заважають глині стискатися — вона тріскається.
Тому, якщо потрібно ввести дріт або деревинку, наприклад, у ногу у тварин, введіть її так, щоб потім, коли глина трохи підсохне, цю деревинку можна було вийняти; повне висихання відбувається без неї. У вже зовсім сухе поглиблення на клею вставте ніжки. Приліплюючи одну форму до іншої, наприклад ногу до тулуба, необхідно місце з'єднання подряпати трісочкою на обох формах і рясно змочити обидві подряпані поверхні водою. Наклавши одну форму на іншу, трохи потерти їх одну об іншу, а потім вже загладжувати краю. Якщо цього не зробити, при висиханні окремі частини можуть відскочити.
Якщо є пічка, поставте фігурку в грубку. Але фігурка повинна бути попередньо підсушена. Ставити не потрібно близько вугілля, а в сторонці. Робити це треба після того, прогріють пічку. Вийде рожева за кольором і значно більш міцна глина. Фігурка після випалу краще забарвлюється. Така обпалена глина називається теракота. Тепер перейдемо до справи. Якщо ви вмієте ліпити, вам достатньо подивитися на малюнки і ви зможете зробити такі ж іграшки. Кому ніколи не доводилося ліпити, ми і даємо докладні пояснення і показуємо прийоми ліплення.
Головне — це загальний вигляд зображуваної іграшки (силует) і обсяг. Калька допоможе вам виліпити силует фігурки, а її товщину, обсяг ми умовно показуємо кресленнями.